Ağ Pazarlama Nedir?

Ağ Pazarlama, Doğrudan Satış veya Network Marketing olarak da bilinen bir ticaret modelidir. Ağ Pazarlama bir ev hanımının anlayacağı kadar basit, bir iş adamının yapabileceği kadar prestijli bir ticarettir. Her ölçekte şirketin kendine sadık müşteri grupları oluşturmak, dışarıdaki müşteri potansiyeline kendi ürünlerini kullanan ve memnun kalan müşteri grupları aracılığıyla daha kolay ulaşmak için kullanılan pazarlama türüdür.

Şunu çok iyi biliyoruz ki, bir şey alacağımız zaman mutlaka birilerine danışır ve tavsiyelerini dinleriz. Kendimiz karar veremediğimiz durumlarda ve genellikle güvenilir bir tanıdığımızın tavsiyesine daha çok itimat eder, onun dediğini alırız. Bu ticari sistemdeki firmalar kişiler arası tavsiye yöntemi ile yayıldığı için ürün kalitelerini maksimum seviyede tutmak zorundadırlar. Her yerde bulunan, kolay ulaşılabilen diğer raf ürünlerinden çok daha kaliteli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ancak kalite ve ürün farklılığı bu ticari sistem içindeki firmalar arasında da değişkenlik gösterir. Ağ Pazarlama şirketlerinin amacı; tavsiye ile her haneye girebilmek ve insanların belirli ihtiyaçlarını düzenli olarak kendi şirketlerinden temin etmelerini ve akabinde tavsiye etmelerini sağlamaktır.

Tavsiye metodu ile çalışan Ağ Pazarlama şirketleri 1 kişinin %100’lük çabası yerine 100 kişinin %1’lik çabasını tercih ederler. Beklenen bu %1’lik çaba ile sıradan insanlar, sıra dışı kazançlar elde edebilir. İşte ağ pazarlamanın yüzyılın işi olarak adlandırılmasının en önemli sebeplerinden birisi budur!

Network Marketing bir iştir, emek gerektirir, istikrarlı bir çalışma gerektirir. Zengin ve özgür olmanın bir yoludur, kendini ispatlamıştır. Fakat bunu garanti etmez, gerekli imkânı sunar. Gereğini yapan, başarısı ölçüsünde kazanç sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

HER AN SİZİNLEYİZSosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin.
DXN Türkiye Lideri Volkan Verdi ve Elmaslar Kulübü Ekibini aşağıdaki sosyal medya platformlarından takip edebilirsiniz.
HER AN SİZİNLEYİZSosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin.
DXN Türkiye Lideri Volkan Verdi ve Elmaslar Kulübü Ekibini aşağıdaki sosyal medya platformlarından takip edebilirsiniz.

Bu sitenin tüm hakları Volkan Verdi‘ye aittir.

Bu sitenin tüm hakları Volkan Verdi‘ye aittir.