Ağ Pazarlama ve Klasik Ticaret Arasındaki Farklar

Üretici açısından Ağ Pazarlama : Bir ürün, üreticiden müşteriye ulaşana kadar bir çok dağıtıcının elinden geçer. Her geçtiği noktada %20 – %30 maliyet artışı yaşar ve son tüketiciye ulaşana kadar satın alma fiyatı en az 3 kat artmış olur. Ağ Pazarlama’da ise üretici ürünlerini direkt olarak son tüketiciye ulaştırır. Ağ Pazarlama ticari modeli ile üretici pazarlama ve reklam maliyetlerinden tasarruf eder. Dağıtım maliyeti en düşük seviyededir. Bu sebeple ağ pazarlama şirketleri gerçek yatırımı ürün kalitelerini arttırma üzerine yaparlar.

Ağ Pazarlama sistemi ile dağıtım yapan firmaların ürün fiyatları (kalite=performans karşılaştırması da göz önünde bulundurularak) piyasada ki klasik ürün fiyatlarından aşırı yüksek olmamalıdır. Bazı ürünler mukayese yapılmaya müsait olmasa da genel olarak istisnalar kaideyi bozmaz.

Girişimci açısından Ağ Pazarlama : Kendi işinizi kuracaksınız, bir şeyler satmak ya da hizmet vermek istiyorsunuz. İlk kurulum maliyetinden sonra, düzenli giderlerinizi (kira, reklam, personel, ürün, vergi, elektrik, su, iletişim) iyi hesaplamalısınız. Her şey yolunda giderken sizin kontrolünüzde olmayan rekabet, ekonomik kriz gibi durumlara da hazırlıklı olmanız ve en kötü senaryoda ayakta kalabilmeniz gerekir. Öğretmen, doktor ya da avukat gibi kariyer sahibi yeni mezun girişimcilerde devlet kurumlarında yer bulamadığında kendilerini serbest piyasada gereksiz bir rekabet içinde bulurlar.

Siz de bir girişimci iseniz Ağ Pazarlama sektörünün nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Sizinle birlikte çalışan bir ekip oluşturabilir, liderlik vasıflarını kazanarak, büyük masraflara ve çok büyük risklere girmeden kendi işinizi kurabilirsiniz.

Tüketici açısından Ağ Pazarlama : Klasik ticaret ile market, pazar gibi her yerde satılan ürünleri sürekli gerçek değerinden çok pahalıya satın alırız. Kullandığımız, memnun kaldığımız ürünü tavsiye edersek gelir ya da indirim elde edemeyiz. Ayrıca bir ürün ne kadar ucuz ise üretim maliyeti de o derece düşük, dolayısıyla kalitesiz ve sağlıksızdır. Bazı insanlar ağ pazarlama sektörünü gerçekten anlamaz. Gördüğü, duyduğu yanlışlar aklında o kadar yer etmiştir ki yeni ve farklı görüşlere de kapalıdır. Dolayısıyla bildiği işin efendisi olmak yerine bilmediğinin kölesi olmayı tercih eder.

Network Marketing bir iştir, akıllı girişimci ve akıllı tüketici işidir. Bu sebepledir ki bugüne kadar Network Marketing sektöründen çıkan milyonerler kendini yetiştirmiş, kültürlü, meslek ve kariyer sahibi olan insanlar arasından çıkmıştır. İnsan bedelini ödemediği hiç bir şeyin sahibi olamaz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

HER AN SİZİNLEYİZSosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin.
DXN Türkiye Lideri Volkan Verdi ve Elmaslar Kulübü Ekibini aşağıdaki sosyal medya platformlarından takip edebilirsiniz.
HER AN SİZİNLEYİZSosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin.
DXN Türkiye Lideri Volkan Verdi ve Elmaslar Kulübü Ekibini aşağıdaki sosyal medya platformlarından takip edebilirsiniz.

Bu sitenin tüm hakları Volkan Verdi‘ye aittir.

Bu sitenin tüm hakları Volkan Verdi‘ye aittir.