Klasik Ticaret ile Ağ Pazarlama Farkı

Klasik Ticaret ile Ağ Pazarlama Farkı anlamak için yanda ki videoyu izleyin…

Benim kişisel fikrim; Ağ Pazarlama sektöründe bir şirkete kayıt olacaksanız, kesinlikle fiziksel bir tüketim ürünü olduğundan, şirketin bu ürünü kendi fabrikasında ürettiğinden ve piyasadaki benzer ürünlerle fiyat & performans oranının kabul edilebilir seviyede olduğundan emin olmalısınız.

Tükettiğimiz her ürünün topraktan bize ulaşana kadar üretim ve dağıtım gibi süreçleri vardır. Bir ürünün üretilmesi ve üretim sürecinden sonra tüketiciye ulaşana kadar geçirdiği evrede birçok aracı olduğundan maliyetler artmakta, kar paylaşımı bu aracılar arasında yapılmaktadır.

Klasik ticarette marketlerden 25 Kuruş veya 50 Kuruş’a aldığınız kahve, 1 TL’ye aldığınız bisküvi gibi ürünlerin üretim maliyetleri aslında çok düşüktür. Üretici ürünü belirli bir maliyetle üretir ve üzerine pazarlama giderleriyle beraber kazancıda ekleyerek sevkiyatını yapar. Ürün; bölge dağıtıcıları, il dağıtıcıları, ara toptancılar ve son olarak perakende satıcılar vasıtasıyla bir çok aracıdan geçerek ve fiyatı katlanarak tüketiciye ulaşır.

Bu durum Ağ Pazarlama sektöründe şöyledir; Ürünü üreten yine bir şirkettir. Ağ Pazarlama şirketleri ürünleri için reklam çalışması yapmazlar. Ürünlerin dağıtımı bir kaç aracı kurumdan geçmez. Ürün üretilir, üretim maliyeti ve satış fiyatı belirlenerek direkt olarak ülke müdürlüklerine gönderilir. Tüm bayiler ürünü ülke müdürlüğünden alır ve şirketi tavsiye ettikleri kişilerin ürün alımlarından şirketi kar payına ortak olurlar.

Klasik ticarette bir girişimde bulunmak istediğinizde sermayeniz olmak zorundadır. Bununla beraber işletmenin tüm giderlerine katlanmak ve riskleri de göze almak zorunda kalırsınız.

Ağ Pazarlama sektöründe üretimden itibaren tüm riskleri üretici firma alır. Bireysel reklam ve tanıtım girişimleriniz hariç, neredeyse hiç gideriniz ve riskiniz olmadan, sadece emek ve zamanınızı ortaya koyarak ticaretinizi yapar, mükemmel gelirler kazanabilirsiniz.

Ağ Pazarlama sektöründe kazanmak için büyük girişim sermayelerine gerek yoktur. Ağ Pazarlama şirketleri sadece müşterilerinin sadık bir kullanıcı olmalarını ve ürünlerini tavsiye etmelerini bekler. Yapacağınız en büyük yatırım aylık olarak şirketten yapacağınız ürün alışverişidir.

Doğru bir Ağ Pazarlama şirketi için tanışmak için -> Formumuzu doldurun!

Ağ Pazarlama (Network Marketing) sektöründe bilenler çalışıyor ve kazanıyor, öğrenmek isteyenler işin içinde çabalıyor ve başaranlardan öğrenmeye çalışıyor. Ancak işi bilmeyenler, daha önce işin gerekliliklerini yerine getirmediği için başarısız olanlar ve olumsuz tecrübelere sahip olanlar sadece fikir yürütürler.

İnsanlar önce okumayı, araştırmayı, doğru firma seçmeyi öğrenmeliler. Daha sonra seçtikleri firmanın işleyiş ve planıyla alakalı kendilerini geliştirmeliler ve bütün bunlardan sonra kazanmaya odaklanmalılar! Ama baktığınız zaman herkes mükemmel, herkes eğitimli, herkes kültürlü ve herkes profesyonel! Çırak olmadan, usta olunan bir iş biliyor musunuz? Bundan dolayı size ağ pazarlama sektörü hakkında olumsuz konuşan kişileri ciddiye almayın. O kişiler sadece “bedava” diye akıl verirler. Hayati ihtiyaçlarınızı karşılamaya geldiğinde çok güzel ortadan kaybolurlar.

Siz sadece kendinize inanın!
Content Protection by DMCA.com

İlgili Yazılar

Cevapla