Network Marketing Satış Becerisi Gerektirir mi?

Network Marketing Satış Becerisi Gerektirir mi? Bu sektörün işleyişi konusunda bilgi sahibi olmayan birine sunum yaptığınızda ve fırsatı paylaştığınızda aldığınız ilk ya da ikinci cevap : “Ben satış yapamam ki! Hiç öyle bir kabiliyetim yok! ve Çevrem yok v.s.” olacaktır.

Bu cevapta diğer birçok şey gibi insanların birbirine söylediği yalanlardan biridir. Bu cümlenin benim için anlamı şudur : “Ben çevremdeki insanlar için faydasızın tekiyim, onlara çok kötülük yaptım, tanıdığım hiç kimseye gidip de bunu dener misin, alır mısın, kullanır mısın diye soracak yüzüm yok.” ya da içinden şöyle geçiriyordur; “Uyanığa bak, ürünleri bana sattıracak, kendi benim üzerimden para kazanacak. Sen baksana bende ki göze, bende var mı o göz, çok beklersin!”

Bunların dışında eğer konuyu açtığınız kişi sizi seviyorsa ve birlikte çalışmak istiyorsa zaten net olarak bunu ifade edecek, gereğini yapacaktır. Sadece desteklemek istiyorsa; ürünlerinizle ilgili bilgi alacak, siparişini verecek, memnun kaldığı ürünleri tükendiğinde tekrar sizi arayacaktır. Ayrıca memnun kaldığı ürünleri çevresindekilere de tavsiye etmeye ve size referans olmaya başlayacaktır. Karşılıklı yaşam döngüsü dünyanın, hayatın, doğanın kanunudur. “Ben seni karşılıksız seviyorum” söylemi masallardan gelen efsanedir.

Bunun dışında konumuza dönecek olursak;

Network Marketing ticari sisteminde ürün satışı genelde -opsiyonel- bir seçenektir ve servete giden yol bayi ağı kurmaktan geçer. Bu işin doğasında kapı kapı gezerek satış yoktur, doğal satış olarak tanımlayabileceğimiz deneyimlenmiş faydadan doğan tavsiye ile satış söz konusudur.

Satış bilgisi edinmeniz, işlerinizi daha kolay büyütmenize yardımcı olacaktır. Network Marketing öncelikle sizin iletişimde olduğunuz çevreyi kapsadığı için sadece işinizi, ürünlerinizi anlatmanız, rica etmeniz, memnuniyet geri bildirimi istemeniz ve takip etmeniz yeterlidir.

Organizasyon odaklı Network Marketing sisteminde sadece kendi referansınızla dahil olan bayiler değil, referanslarınızın referansları ve onların referansları şeklinde uzayıp giden bir topluluğa hitap ediyor olursunuz. Dolayısıyla Ağ Pazarlama işinin vizyonunu görebilirseniz; “çevre” gerektirdiği gibi bir yanılgının arkasına saklanmamış ve fırsatları kaçırmamış olursunuz. Burada kendinizi bir tohuma benzetin, toprağa girin, önce filizlenin, sonra dallanıp budaklanın. Ne yapmanız gerekiyorsa onu yapın.

Yani, Network Marketing Satış Becerisi Gerektirmez :)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

DOĞRUDAN SATIŞ Sektöründe

Birlikte Başaralım

Doğrudan Satış sektöründe ticaretin en özgür şekli olan Ağ Pazarlama (Network Marketing) mesleğine doğru bir noktadan başlamak ve kendi işini kurmak istiyorsan bana ulaşabilirsin.

volkanverdi.com sitesinde herhangi bir gelir iddiası, garantisi veya vaadi yoktur. Bu sitede yer alan ve/veya referans şirketlerin kendisiyle ilgili bilgiler sadece bilgilendirme ve eğitim amaçlı hazırlanmıştır. Sağlıklı yaşam hakkında yazılan makaleler hiçbir şekilde doktorunuzun uygulayacağı teşhis ve tedavinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi görüyorsanız sizinle ilgilenen yetkili sağlık uzmanlarının görüş ve onaylarını istemeyi unutmayınız.

error: Teşekkürler !!!