Network Marketing ile Klasik İşler Arasındaki Farklar Nelerdir?

Network Marketing ile klasik işler arasında farklar vardır. Ancak bu farklar, farklı gruplar için farklı anlamlar ifade eder ve farklı çözümler sunar. Bu başlığı sizin için üretici, girişimci, tüketici ve maaşlı çalışan olarak değerlendirdim.

Üretici açısından : Bir ürün, üreticiden müşteriye ulaşana kadar bir çok dağıtıcının elinden geçer. Her geçtiği noktada %20 – %30 maliyet artışı yaşar ve son tüketiciye ulaşana kadar satın alma fiyatı en az 3 kat artmış olur. Network Marketing’de ise üretici ürünlerini direkt olarak son tüketiciye ulaştırır. Network Marketing ticari modeli ile üretici pazarlama ve reklam maliyetlerinden tasarruf eder. Dağıtım maliyeti en düşük seviyededir. Bu sebeple network marketing şirketleri gerçek yatırımı ürün kalitelerini arttırma üzerine yaparlar.

Network Marketing sistemi ile dağıtım yapan firmaların ürün fiyatları (kalite=performans karşılaştırması da göz önünde bulundurularak) piyasada ki klasik ürün fiyatlarından aşırı yüksek olmamalıdır. Bazı ürünler mukayese yapılmaya müsait olmasa da genel olarak istisnalar kaideyi bozmaz.

Girişimci açısından : Kendi işinizi kuracaksınız, bir şeyler satmak ya da hizmet vermek istiyorsunuz. İlk kurulum maliyetinden sonra, düzenli giderlerinizi (kira, reklam, personel, ürün, vergi, elektrik, su, iletişim) iyi hesaplamalısınız. Her şey yolunda giderken sizin kontrolünüzde olmayan rekabet, ekonomik kriz gibi durumlara da hazırlıklı olmanız ve en kötü senaryoda ayakta kalabilmeniz gerekir. Öğretmen, doktor ya da avukat gibi kariyer sahibi yeni mezun girişimcilerde devlet kurumlarında yer bulamadığında kendilerini serbest piyasada gereksiz bir rekabet içinde bulurlar.

Siz de bir girişimci iseniz Network Marketing sektörünün nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Sizinle birlikte çalışan bir ekip oluşturabilir, liderlik vasıflarını kazanarak, büyük masraflara ve çok büyük risklere girmeden kendi işinizi kurabilirsiniz.

Tüketici açısından : Klasik ticaret ile market, pazar gibi her yerde satılan ürünleri sürekli gerçek değerinden çok pahalıya satın alırız. Kullandığımız, memnun kaldığımız ürünü tavsiye edersek gelir ya da indirim elde edemeyiz. Ayrıca bir ürün ne kadar ucuz ise üretim maliyeti de o derece düşük, dolayısıyla kalitesiz ve sağlıksızdır. Bazı insanlar network marketing sektörünü anlamaz ya da anlamak istemezler. Gördüğü, duyduğu yanlışlar aklında o kadar yer etmiştir ki yeni ve farklı görüşlere de kapalıdır. Dolayısıyla bildiği işin efendisi olmak yerine bilmediğinin kölesi olmayı tercih eder.

Maaşlı Çalışan açısından : Hepimiz hayata hazırlanırken okul döneminden sonra heyecanlanmaya başlarız. Bir işimiz olacak, çalışacağız ve para kazanacağız. Sonra paramızla kendimize istediğimiz her şeyi alabiliriz! Alabildik mi? :) Hayır! Maalesef bu yanılgıya hepimiz genç bireyler olarak düştük, bundan sonra ki genç arkadaşlar da düşmeye devam edecek. Siz bazı planlar yaparken hayat da size sürprizler hazırlar. Minimum haftada 6 gün, toplamda 45 saat çalışır ve yaptığınız işe göre maaş alırsınız. 2020 yılı Açlık Sınırı 2.219 TL, Yoksulluk Sınırı 7.229 TL olduğu bir zamanda Asgari Ücret 2.324 TL. Bu demek oluyor ki; size öğretilen bu düzende ne kadar çalışırsanız çalışın asla hak ettiğiniz refaha ulaşamazsınız!

Network Marketing, maaşlı çalışan insanlar için ilerleyen döneme yapacakları etkin bir yatırım aracı olabilir. Aileniz için yaptığınız alışverişten ve tavsiyelerinizle büyüyen bir ekip ile çalışmak size ciddi anlamda ek gelir sağlayabilir. Sadece doğru şirketi seçmek konusunda kendinizi biraz eğitmeniz ve araştırmanız gerekiyor. (Bu konuda destek almak için bana yazabilirsiniz)

Network Marketing bir iştir, akıllı girişimci ve akıllı tüketici işidir. Bu sebepledir ki bugüne kadar Network Marketing sektöründen çıkan milyonerler kendini yetiştirmiş, kültürlü, meslek ve kariyer sahibi olan insanlar arasından çıkmıştır. İnsan bedelini ödemediği hiç bir şeyin sahibi olamaz!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

DOĞRUDAN SATIŞ Sektöründe

Birlikte Başaralım

Doğrudan Satış sektöründe ticaretin en özgür şekli olan Ağ Pazarlama (Network Marketing) mesleğine doğru bir noktadan başlamak ve kendi işini kurmak istiyorsan bana ulaşabilirsin.

volkanverdi.com sitesinde herhangi bir gelir iddiası, garantisi veya vaadi yoktur. Bu sitede yer alan ve/veya referans şirketlerin kendisiyle ilgili bilgiler sadece bilgilendirme ve eğitim amaçlı hazırlanmıştır. Sağlıklı yaşam hakkında yazılan makaleler hiçbir şekilde doktorunuzun uygulayacağı teşhis ve tedavinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi görüyorsanız sizinle ilgilenen yetkili sağlık uzmanlarının görüş ve onaylarını istemeyi unutmayınız.

error: Teşekkürler !!!