Network Marketing Kazanç Sistemleri

Network Marketing Kazanç Sistemleri oldukça çeşitlidir. Dünya genelinde kullanılan sistemler Binary Sistem, Breakaway Sistem, Unilevel Sistem, Matrix Sistem ve Hybrid Sistem olarak adlandırılırlar. Bazı şirketler bu planları olduğu gibi kullanırken, bazıları da daha çekici hale getirmek için küçük özelleştirmeler yapmışlardır. Eğer bağımsız temsilciler tarafından bir sunum aldıysanız, sistemin ayrıntılarını sormayı unutmayın.

Bu bölümde Network Marketing şirketleri tarafından ülkemizde de en çok kullanılan iki kazanç sisteminden bahsedeceğim. Binary Sistem ve Unilevel Sistem. Öncelikle tanımlardan başlayalım.

https://www.volkanverdi.com/wp-content/uploads/binary_tree.jpg

Binary Sistem Nedir? Nasıl Çalışır?

Binary Sistem, Sponsora direkt bağlı Sağ ve Sol olmak üzere iki koldan oluşur. Üçüncü yeni bir üye yapacağınız zaman üyeyi direkt kendinize değil bu kollardan birine yapmak zorundasınızdır. Kazanç sistemine göre iki kolda da hacim oluşturulması temel mantıktır. Kollar arasında eşit denge kurulması beklenir. İki kol arasında eşitlik yoksa zayıf kol ve güçlü kol olarak sınıflandırma yapılır.

Binary sisteminde kullanılan üç tip bonus vardır.

1) Sponsor bonusu
2) Eşleşme bonusu
3) Satış denge bonusu

Sponsor Bonusu: Her bir yeni kullanıcının, alt ağlara doğrudan kaydedilmesi sonucu kazanılan bonustur. Sponsor primi, şirket tarafından önceden belirlenen miktarın yüzdesine göre hesaplanır.

Eşleşme Bonusu: Binary sisteminin her iki bacağında da kişi sayısı dengesi oluştuğu zaman kazanılan bonustur. Kazanç sistemine uygun şekilde eşleşme olduğu zaman bu bonus kullanılır. Kazanılan tutar şirket politikasına göre belirlenir ve değişir.

Satış Denge Bonusu: Binary sisteminin her iki bacağında da satış dengesi oluştuğu zaman kazanılan bonustur. Alt ağlardaki kişilerin satış hacmine göre kazanılır. Kazanılan tutar şirket politikasına göre belirlenir ve değişir.

https://www.volkanverdi.com/wp-content/uploads/unilevel.jpg

Unilevel Sistem Nedir? Nasıl Çalışır?

Unilevel kazanç sistemi en kolay ve en adaletli kazanç sistemidir. Bu sistemde kişi altına sınırsız sayıda yeni üye kaydı yapabilir. Sisteme hali hazırda dahil olmuş kişi, yeni üyeleri doğrudan kendi alt kademesine ekleyebilir.

Unilevel kazanç sisteminin en büyük avantajı, direkt olarak bir alt kademeye eklenen kişi sayısında sınır olmadığından, kazançta da bir sınırlama yoktur. Ne kadar çok yeni müşteri, o kadar çok kazanç demektir.

Bu planda üyeler, bireysel performanslarına göre kazanç sağlarlar. Bazı uygulamalarda 5. ya da 7. seviyesine kadar derinlik sınırlaması olabilir. Yani 5. ya da 7. derinlik seviyesine kadar olan satış ve üyelerden kazanç sağlanır.

Unilevel Kazanç Sistemi Bonusları

Unilevel kazanç sistemi anlaşılması ve uygulaması kolay bir sistemdir. Hangi şekli olursa olsun firmanın ve üyelerin kazancı yüksektir. Ek bonus programları ve teşvikler ile yeni üye kaydı ve satışlar hızla arttırılabilir ve ağ genişletilebilir. Bu sistemde kullanılan bonus türleri şöyledir :

  1. Sponsor Bonusu
  2. Kademeli Bonus
  3. Hızlı Başlangıç Bonusu
  4. Kademe İlerleme Bonusu
  5. Performans Bonusu
  6. Liderlik Bonusu
  7. Kodlu Bonus

Sadece çok kazandıran değil, çok geliştiren, sizi iyi bir Lider olmaya yönlendiren, adaletli bir kazanç planı uygulayan şirket en iyisidir. Network Marketing bir iletişim işi olduğu için adaletli çalışmak da çok önemlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

DOĞRUDAN SATIŞ Sektöründe

Birlikte Başaralım

Doğrudan Satış sektöründe ticaretin en özgür şekli olan Ağ Pazarlama (Network Marketing) mesleğine doğru bir noktadan başlamak ve kendi işini kurmak istiyorsan bana ulaşabilirsin.

volkanverdi.com sitesinde herhangi bir gelir iddiası, garantisi veya vaadi yoktur. Bu sitede yer alan ve/veya referans şirketlerin kendisiyle ilgili bilgiler sadece bilgilendirme ve eğitim amaçlı hazırlanmıştır. Sağlıklı yaşam hakkında yazılan makaleler hiçbir şekilde doktorunuzun uygulayacağı teşhis ve tedavinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi görüyorsanız sizinle ilgilenen yetkili sağlık uzmanlarının görüş ve onaylarını istemeyi unutmayınız.

error: Teşekkürler !!!