Zenginlik 3 şeye bağlıdır ve PARA bu 3 şeyden biri değildir! Arkadaşların ve ailenle hatırı sayılır güzel ilişkiler içinde olmak, sağlıklı & fit bir görüntüye sahip olmak ve sınırsız özgürlüktür. Peki bu SINIRSIZ özgürlüğü maaşlı bir iş’te çalışmaya devam ederek elde edebilir misin? Bu videoda duyacaklarınız BAKIŞ açınızı ve BİZİMLE yapacaklarınız hayatınızı değiştirebilir! Videoyu izleyin ve bizimle olmak için YERİNİZİ ALIN!

Merhaba Arkadaşlar,

Bugün sizlere mutlaka okunması gereken kitaplardan biri “The Millionaire Fastlane” isimli kitabı özetleyeceğim. Bu kitap nasıl hızlıca zengin olunur tarzında kitaplardan biri değil. Ancak mevki sahibi ol, 40 sene boyunca saat 9’dan 17’ye kadar köle gibi çalış ve emekli olup sana kalan bu az vakitte biraz eğlen işte… gibi eski bir formüle dikkat çekiyor.

Her zamanki gibi kendimce 3 ana fikir çıkardım ve sizlerle bunu paylaşacağım. Hadi başlayalım:

Ders 1: Zenginlik üç şeye bağlıdır ve para bu üç şeyden biri değildir. Zenginliği nasıl tanımlarız? Çoğumuzun aklına para, lüks arabalar, büyük evler, güzel kıyafetler ve güzel kadınlar gelir. Fakat M.J.Demarco için zenginlik, para ve yukarıda saydıklarımın hiç biri değil. Ona göre zenginlik;

1) Arkadaşlarınla ve ailenle hatırı sayılır güzel ilişkiler içinde olmak.
2) Sağlıklı ve fiziksel olarak fit olmak.
3) Özgürlüktür.

Fakat; çevrenle güzel ilişkiler kurmak sağlığının ne vücudunun istenen ve toplum tarafından beğenilen standarda ulaşması tamam da, sınırsız özgürlüğe sahip olmak için paraya ihtiyaç vardır.

İstediğin yerde yaşama özgürlüğü, istediğini yiyebilmek, her ne zaman her nereyi istersen orayı ziyaret edebilmek, gerçekten çok pahalı olsalar da bütün hobilerini tutkuyla gerçekleştirmeni sağlamak… işte tüm bunlar için para gerekli.

Artık zamanını para için takas etmene gerek kalmadığına göre fare yarışının dışındasındır ve sahip olduğun en önemli şeyi; yani zamanını dilediğin gibi harcayabilirsin. İşte bu en büyük zenginliktir.

Ders 2: Gelirin artık zamana bağımlı değil. Kazancın elde ettiğin zamanla doğru orantıda ise bir sıkıntı var demektir. Çünkü para gelip giderken, giden zaman maalesef bir daha geri gelmiyor.

Kazancını zamanından bağımsız kılabilmek, yani tam anlamıyla özgür olabilmek için kazancının işine ayırdığın zamanla bağlantısını koparmalısın. Bu elbette direkt olarak gerçekleşmez, kademeli olarak gerçekleşecektir.

Mesela J.K. Rowling, Harry Potter serisinin ilkini yayınlamadan önce bunun için yıllar süren büyükçe bir zaman dilimi ayırdı. Fakat eserini tamamladığında her bir kitap telifi ile birlikte para kazanmaya, daha fazla zaman ayırmadan gelirini arttırmaya devam etti.

Peki bunun için sen neler yapabilirsin?
– Kitap yaz ve telif ile birlikte aylık kazanç sağla.
– Bir program yarat ve aylık abonelik ile satışını yap
– YouTube kanalı gibi bir içerik oluştur ve izleyici sayısına bağlı ödeme al.
– Umut vadeden şirketlere yatırım yap ve kar payı elde et.

Tam anlamıyla özgür olana dek, işini elinde tutarken tüm bunları gerçekleştirebilirsin. Aklını yeniden yapılandır. Hayat tüm zamanını işe harcamak için çok kısa.

Yukarıda anlattığım tüm bu işlerle uyurken bile para kazanabilirsin. Yalnız bu sol şeridin hızlı fakat kestirme yol olmadığını aklında bulundur. Unutma ki kestirme yol diye bir şey yok. Belli bir zaman sonra sana pasif gelir sağlayacak bir şey yaratmalısın. Bu bizi üçüncü fikre yönlendiriyor.

Ders 3: Tüketmeye son ver üretmeye başla!

Az önce söylediğim gibi, beynini tüketime son verip derhal üretime başlamak konusunda yeniden yapılandır. Demarco iş kurabilmenin tek yolunun üretici gibi düşünmekten geçtiğini söyler. Hepimiz çok küçük yaşlardan beri tüketime alıştırıldığımızın farkına varmalıyız. TV’de reklamları izlemek, oyuncak, yemek, kıyafet satın almak… bilgilendirme kısmı da bundan farklı değil; tweetler, fotoğraflar, makaleler hepsi tüketimi ateşleyen reklamlarla dolu.

Ama tüm zamanını tüketime harcarken kendine şu soruyu sor; Ne zaman üretime başlayacağım? Hepimiz bazen sadece harcama yaptığımız için kendimizi suçlu hissederiz. Fakat çalıştığın şirkette üretici olamamaktan değil, kendin için üretememekten dolayı kabahatli hissetmelisin kendini…

Paranı savurmaktan vazgeç ve üretken moda geç.

Mesela gelecek sefer bir ürün satın almadan önce şunu yap. Ambalajı incele ve incelerken sana neler düşündürdüğünü sorgula. Sana onu satın almayı isteten şey ne? Tanıtımında hangi kelimeler kullanılmış? Satın aldığın ürünleri satanların oluşum süresi hakkında fikir sahibi olabilmek için tüketimin arka planını incele! Bu ürünü satabilir misin? Nerede üretiliyor? Ne kadar kar sağladığını bulabilir misin?

Başarılı makaleler ve yayınlarda da durum buna benzer. Yapımı hakkında kafa yor. Sana nasıl yardımcı olabilir? Harika bir bloğu ne harika yapar? Tüketici gözlüğünü çıkar ve üretim dünyasına karşı açık ve meraklı ol. Bu şekilde kendi işini kurmaya iyice hazırlanmış olacaksın.

İşte Demarco’nun “The Millionaire Fastlane” adlı kitabının 3 büyük fikri bu.

  1. Zenginlik çevre ile güzel ilişkiler kurup sağlıklı ve özgür olmaktır. Paraya özgür olabilmek için ihtiyaç duyarız.
  2. Kazanç zamandan bağımsız olmalıdır.
  3. Tüketim çılgınlığına son verip üretime geçmek gereklidir.

Kitap özeti bu kadar, umarım yeterince açıklayıcı olmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

DOĞRUDAN SATIŞ Sektöründe

Birlikte Başaralım

Doğrudan Satış sektöründe ticaretin en özgür şekli olan Ağ Pazarlama (Network Marketing) mesleğine doğru bir noktadan başlamak ve kendi işini kurmak istiyorsan bana ulaşabilirsin.

volkanverdi.com sitesinde herhangi bir gelir iddiası, garantisi veya vaadi yoktur. Bu sitede yer alan ve/veya referans şirketlerin kendisiyle ilgili bilgiler sadece bilgilendirme ve eğitim amaçlı hazırlanmıştır. Sağlıklı yaşam hakkında yazılan makaleler hiçbir şekilde doktorunuzun uygulayacağı teşhis ve tedavinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi görüyorsanız sizinle ilgilenen yetkili sağlık uzmanlarının görüş ve onaylarını istemeyi unutmayınız.

error: Teşekkürler !!!