fbpx
 

Network Marketing Nedir?

Network Marketing, Ağ Pazarlama veya Doğrudan Satış olarak da bilinen bir ticaret modelidir. Ancak bunlardan farklı olarak ben İletişim Pazarlaması olarak tanımlamayı daha doğru buluyorum.

İletişime, sohbete, konuşmaya, anlamaya ve çözüm üretmeye dayalı bir iş olduğu için bir ev hanımının anlayacağı kadar basit, bir iş adamının yapabileceği kadar prestijli bir ticarettir.

Her ölçekte şirketin kendine sadık müşteri grupları oluşturmak, dışarıdaki müşteri potansiyeline kendi ürünlerini kullanan ve memnun kalan müşteri grupları aracılığıyla daha kolay ulaşmak için kullanılan pazarlama türüdür.

Şunu çok iyi biliyoruz ki, bir şey alacağımız zaman mutlaka birilerine danışır ve tavsiyelerini dinleriz. Kendimiz karar veremediğimiz durumlarda ve genellikle güvenilir bir tanıdığımızın tavsiyesine daha çok itimat eder, onun dediğini alırız.

Bu ticari sistemdeki firmalar kişiler arası tavsiye yöntemi ile yayıldığı için ürün kalitelerini maksimum seviyede tutmak zorundadırlar. Her yerde bulunan, kolay ulaşılabilen diğer raf ürünlerinden çok daha kaliteli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ancak kalite ve ürün farklılığı bu ticari sistem içindeki firmalar arasında da değişkenlik gösterir. Bu sektördeki şirketlerin amacı; tavsiye ile her haneye girebilmek ve insanların belirli ihtiyaçlarını düzenli olarak kendi şirketlerinden temin etmelerini ve akabinde tavsiye etmelerini sağlamaktır.

Tavsiye metodu ile çalışan Network Marketing şirketleri 1 kişinin %100’lük çabası yerine 100 kişinin %1’lik çabasını tercih ederler. Beklenen bu %1’lik çaba ile sıradan insanlar, sıra dışı kazançlar elde edebilir. İşte ağ pazarlamanın yüzyılın işi olarak adlandırılmasının en önemli sebeplerinden birisi budur!

Network Marketing bir iştir, emek gerektirir, istikrarlı bir çalışma gerektirir. Zengin ve özgür olmanın bir yoludur, kendini ispatlamıştır. Fakat bunu garanti etmez, gerekli imkânı sunar. Gereğini yapan, başarısı ölçüsünde kazanç sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

TAKİP EDİN, ULAŞINBana Sosyal Medya Hesaplarımdan Ulaşabilirsiniz.
TAKİP EDİN, ULAŞINBana Sosyal Medya Hesaplarımdan Ulaşabilirsiniz.

Bu sitenin tüm hakları Volkan Verdi‘ye aittir.

Bu sitenin tüm hakları Volkan Verdi‘ye aittir.