Network Marketing Nedir?

Network Marketing, Ağ Pazarlama veya Doğrudan Satış olarak da bilinen bir ticaret modelidir. Ancak bunlardan farklı olarak ben İletişim Pazarlaması olarak tanımlamayı daha doğru buluyorum.

İletişime, sohbete, konuşmaya, anlamaya ve çözüm üretmeye dayalı bir iş olduğu için bir ev hanımının anlayacağı kadar basit, bir iş adamının yapabileceği kadar prestijli bir ticarettir.

Her ölçekte şirketin kendine sadık müşteri grupları oluşturmak, dışarıdaki müşteri potansiyeline kendi ürünlerini kullanan ve memnun kalan müşteri grupları aracılığıyla daha kolay ulaşmak için kullanılan pazarlama türüdür.

Şunu çok iyi biliyoruz ki, bir şey alacağımız zaman mutlaka birilerine danışır ve tavsiyelerini dinleriz. Kendimiz karar veremediğimiz durumlarda ve genellikle güvenilir bir tanıdığımızın tavsiyesine daha çok itimat eder, onun dediğini alırız.

Bu ticari sistemdeki firmalar kişiler arası tavsiye yöntemi ile yayıldığı için ürün kalitelerini maksimum seviyede tutmak zorundadırlar. Her yerde bulunan, kolay ulaşılabilen diğer raf ürünlerinden çok daha kaliteli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ancak kalite ve ürün farklılığı bu ticari sistem içindeki firmalar arasında da değişkenlik gösterir. Bu sektördeki şirketlerin amacı; tavsiye ile her haneye girebilmek ve insanların belirli ihtiyaçlarını düzenli olarak kendi şirketlerinden temin etmelerini ve akabinde tavsiye etmelerini sağlamaktır.

Tavsiye metodu ile çalışan Network Marketing şirketleri 1 kişinin %100’lük çabası yerine 100 kişinin %1’lik çabasını tercih ederler. Beklenen bu %1’lik çaba ile sıradan insanlar, sıra dışı kazançlar elde edebilir. İşte ağ pazarlamanın yüzyılın işi olarak adlandırılmasının en önemli sebeplerinden birisi budur!

Network Marketing bir iştir, emek gerektirir, istikrarlı bir çalışma gerektirir. Zengin ve özgür olmanın bir yoludur, kendini ispatlamıştır. Fakat bunu garanti etmez, gerekli imkânı sunar. Gereğini yapan, başarısı ölçüsünde kazanç sağlar.

Başarılı olmak için sektörün geçmişini bilmek, geleceğini öngörebilmek gerekiyor. İnsanların yanlış kişilere ve şirketlere aldanmaması ve daha fazla kaybetmemesi için bilgilerimi (kendi prensiplerime göre) paylaşmaya çalıştım.

Aşağıdaki başlıklarda Network Marketing terimini NM kısaltması ile kullanacağım. Sizin de cevabını merak ettiğiniz farklı sorular varsa lütfen bana iletin, kendi deneyimlerimi aktarmaktan mutluluk duyarım.

 1. NM Dünyada ve Türkiye’de Nasıl Başladı?
 2. NM ile Klasik İşler Arasındaki Farklar Nelerdir?
 3. NM Yasal mıdır? Kanunu var mıdır?
 4. NM ile Ponzi / Titan / Saadet Zinciri Arasındaki Bağlantı Nedir?
 5. NM ile Piramit Sistem Arasındaki Bağlantı Nedir?
 6. Türkiye’de Saadet Zinciri ve Piramit Sistemi Örnekleri
 7. Türkiye’de Kullanılan NM Kazanç Sistemleri
 8. NM Şirketi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?
 9. NM İslamda Caiz midir? Fetva Almam Gerekir mi?
 10. NM İşi Yapmanın Avantajları Nelerdir?
 11. NM için Satış Becerisi Gerekir mi?
 12. NM Harika Bir İş ise Neden Herkes Yapmıyor?
 13. Devlet Memurları NM Yapabilir mi?
 14. NM’de Başarılı Bir Ekip Olmanın Önemli Noktaları
 15. NM’de Başarı için Kopyalama ve Katlamanın Gücünü Kullanın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

DOĞRUDAN SATIŞ Sektöründe

Birlikte Başaralım

Doğrudan Satış sektöründe ticaretin en özgür şekli olan Ağ Pazarlama (Network Marketing) mesleğine doğru bir noktadan başlamak ve kendi işini kurmak istiyorsan bana ulaşabilirsin.

volkanverdi.com sitesinde herhangi bir gelir iddiası, garantisi veya vaadi yoktur. Bu sitede yer alan ve/veya referans şirketlerin kendisiyle ilgili bilgiler sadece bilgilendirme ve eğitim amaçlı hazırlanmıştır. Sağlıklı yaşam hakkında yazılan makaleler hiçbir şekilde doktorunuzun uygulayacağı teşhis ve tedavinin yerine geçmez. Herhangi bir tedavi görüyorsanız sizinle ilgilenen yetkili sağlık uzmanlarının görüş ve onaylarını istemeyi unutmayınız.

error: Teşekkürler !!!